Wiązarki PP PET

Oddzwonimy do Ciebie

Zostaw nam swój numer a oddzwonimy do Ciebie we wskazanym czasie., Przypomnimy o kontakcie wysyłając SMS na godzinę przed wykonaniem telefonu.

Numer :
Opóźnienie :

Informacja

Wiązarki PP PET

Spinanie taśmą pp, pet lub stalową należy do najczęściej stosowanych metod pakowania i zabezpieczania produktów znajdujących się w pudełkach, na paletach bądź po prostu spinania kilku produktów ze sobą. Proces bandowania (wiązania taśm) może odbywać się za pośrednictwem urządzeń ręcznych, półautomatycznych oraz automatycznych. Do wszystkich tych typów stosowana jest inna wiązarka taśm PP i PET.

Więcej

Wiązarki bateryjne taśm PP i PET

W przypadku ręcznych urządzeń do bandowania, proces pakowania odbywa się manualnie. Użytkownik musi ręcznie przeciągnąć taśmę dookoła pakowanego produktu, a następnie zamocowań na niej zapinkę. Kolejnym krokiem jest umieszczenie taśmy wraz z założoną zapinką w napinaczu. W zależności od rodzaju zapinek (druciane bądź metalowe zagniatane) operator najpierw za pomocą dźwigni naciąga taśmę na produkcie, a następnie zagniata zapinkę metalową bądź w przypadku zapinek drucianych wyciąga urządzenie. Do urządzeń ręcznych zalicza się również wiązarki taśm bateryjne w których można ustawić program ręczny, półautomatyczny i automatyczny. Wiązarka bateryjna charakteryzuje się długą żywotnością, ponadto może być ładowana w dowolnym czasie. Proces pakowania polega na przeciągnięciu taśmy i umiejscowieniu jej końców w urządzeni. Następnie naciska się guzik uruchamiający proces pakowania według wcześniej ustawionych parametrów. Urządzenie automatycznie napina taśmę, a następnie ją zgrzewa (wiązarka bateryjna działa w ten sposób, że odpadają elementy łączeniowe czyli zapinki). W ten sposób wiązarka bateryjna taśm PP i PET znacznie ułatwia bandowanie produktów.

Wiązarki półautomatyczne mają podobną zasadę działania jak urządzenia bateryjne z tym wyjątkiem, że produkty układane są na blacie, a następnie operator przekłada taśmę nad nimi i wkłada jej koniec do otworu na brzegu urządzenia. Proces wiązania taśmy rozpoczyna się samoczynnie po wykryciu taśmy w otworze. Proces zakańcza się zgrzaniem napiętej taśmy. Wiązarka taśm PP i PET zazwyczaj jest przystosowana do bandowania taśmami o szerokości kilkunastu milimetrów.

Najbardziej wydajnymi urządzeniami wiążącymi taśmy są wiązarki automatyczne, ramowe. Proces spinania polega na przełożeniu produktu przez okno ramy (tak aby miejsce spinania znajdowało się pośrodku ramy), a następnie na naciśnięciu guzika który uruchamia proces wiązania. Całość procesu spinania odbywa się automatycznie i trwa około 3 - 5 sekund.

Wiązarki PP PET 

Podkategorie