Oddzwonimy do Ciebie

Zostaw nam swój numer a oddzwonimy do Ciebie we wskazanym czasie., Przypomnimy o kontakcie wysyłając SMS na godzinę przed wykonaniem telefonu.

Numer :
Opóźnienie :

Informacja

Obkurczanie folii

Obkurczanie folii czyli pakowanie termokurczliwe jest jedną z najczęściej stosowanych metod pakowania i zarazem zabezpieczania produktów.
W celu pakowania produktów w folię termokurczliwą używa się urządzenia takie jak tunel grzewczy (tunel obkurczający), zgrzewarko obkurczarka kloszowa oraz urządzenia typu Skin pack lub blister.

Więcej

Obkurczanie folii - Tunele grzewcze, obkurczające.

Tunele obkurczające są najpopularniejszymi urządzeniami do obkurczanie folii, które na ogół pracują w połączeniu z innym urządzeniem pakującym takim jak zgrzewarka kątowa lub foliowarka do opakowań zbiorczych.
Ich zadaniem jest obkurczenie folii na zapakowanym produkcie tak aby zapakowany  produkt wyglądał estetycznie i był zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi.
Prędkość obkurczania folii zależy od rodzaju folii (grubość, rodzaj materiału) oraz od temperatury panującej w komorze tunelu jak i od prędkości transportera (czas w którym produkt znajduje się wewnątrz komory tunelu).
Tunele grzewcze idealnie sprawdzają się przy pakowaniu  produktów w opakowania zbiorcze (pakowanie słoików, butelek, puszek, zniczy itp.) jak również przy zabezpieczaniu pudełek, wyrobów plastikowych, drewnianych, metalowych, itp.
Należy pamiętać, że wielkość pakowanego produktu ograniczana jest jedynie dwoma wymiarami jakimi są szerokość i wysokość komory, natomiast długość produktu może być nieograniczona ponieważ temperatura  jest stała na całej długości komory więc w miarę przepływu towaru przez komorę folia jest stopniowo obkurczana na całej jego długości.

Zgrzewarko obkurczarki kloszowe.

Zgrzewarko obkurczarki kloszowe są urządzeniami które pracują samodzielnie dzięki zainstalowanej listwie zgrzewająco odcinającej znajdującej się na dwóch bokach komory pakującej.
W celu zapakowania produktu wystarczy go umieścić otwartymi bokami na listwach zgrzewająco odcinających, a następnie należy zamknąć pokrywę urządzenia (klosz) tworząc zamkniętą przestrzeń roboczą.
Proces pakowania rozpoczyna się automatycznie, a pokrywa urządzenia jest przytrzymywana za pomocą elektromagnesów aż do momentu jego zakończenia.
Najpierw otwarte boki opakowania foliowego są zgrzewane, a nadmiar folii jest odcinany.
Następnie załączany jest wentylator który tworzy termo obieg gorącego powietrza dzięki czemu folia zostaje obkurczona na produkcie.
Po zakończeniu procesu obkurczania pokrywa zostaje podniesiona za pomocą siłownika, a zapakowany produkt jest gotowy do wyjęcia.   
Zgrzewarki kloszowe idealnie sprawdzają się przy pakowaniu niewielkich produktów takich jak ramki do zdjęć, książki, ulotki, niewielkie pudełka, artykuły gospodarstwa domowego itp.

Skin Pack.

Urządzenia do obkurczania folii typu Skin Pack służą do pakowania produktów na specjalnie przygotowanych podkładach (kartoniki z nadrukowanymi danymi).
Proces pakowania polega na ułożeniu produktu bądź grupy produktów na podkładzie, a następnie przy użyciu maszyny typu Skin Pack na pokryciu go szczelnie przylegającą folią (obkurczanie próżniowe).
Tak zapakowany kartonik z produktem jest gotowy do sprzedaży, bądź do pocięcia na mniejsze kartoniki  z jednostkowymi produktami gotowymi do sprzedaży.
Taki system pozwala na obkurczanie folii na każdym rodzaju produktu z wyjątkiem produktów wielkogabarytowych, produktów o ostrych krawędziach mogących powodować dziurawienie folii oraz produktów sypkich.
Głównymi zaletami obkurczanie folii metodą skin pack są niskie koszty produkcji oraz świetna ekspozycja zapakowanego produktu.

Blistrowanie.

Maszyny typu blister umożliwiają pakowanie produktów w folię która jest wcześniej formowana pod dany produkt. Urządzenia tego typu umożliwiają na szybkie (wysoka wydajność) pakowanie produktów na sztywnym podkładzie do którego dogrzewana jest sztywna (wcześniej uformowana) folia.
Urządzenia tego typu świetnie sprawdzają się przy pakowaniu drobnych produktów takich jak tabletki, baterie itp.

Obkurczanie folii