Oddzwonimy do Ciebie

Zostaw nam swój numer a oddzwonimy do Ciebie we wskazanym czasie., Przypomnimy o kontakcie wysyłając SMS na godzinę przed wykonaniem telefonu.

Numer :
Opóźnienie :

Informacja

Zgrzewanie folii

Zgrzewanie impulsowe za pomocą zgrzewarek.
Zgrzewarka impulsowa jest najprostszym urządzeniem służącym do zgrzewania wszelkiego rodzaju folii termozgrzewalnych.
Zgrzewarki do folii impulsowe jak sama nazwa wskazuje pracują na zasadzie impulsu elektrycznego sterowanego za pomocą włącznika czasowego (najczęściej potencjometr).
W związku z tym pobierają energię elektryczną jedynie w momencie procesu zgrzewania.

Więcej

Zgrzewarki impulsowe możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • liniowe
  • kątowe


Zgrzewarki impulsowe liniowe możemy dalej podzielić na:

  • zgrzewarki stołowe
  • zgrzewarki na statywie.


Zgrzewarki kątowe możemy podzielić na:

  • kątowe automatyczne
  • kątowe półautomatyczne
  • kątowe ręczne.

         
Zgrzewarka liniowa
Zgrzewarka do folii tego typu umożliwia zgrzewanie jedynie określonego odcinka folii. Długość odcinka zależy od długości elektrody, np. zgrzewarka do folii PFS 200 posiada elektrodę o długości 200mm. a PFS 300 o długości 300 mm. Jak już wiemy długość elektrody w zgrzewarce impulsowej na ogół oznaczają cyfry, natomiast o szerokości zgrzewu w danej zgrzewarce lub o jej innych cechach świadczą literowe oznaczenia znajdujące się w końcówce nazwy maszyny (pod spodem legenda). Zgrzewarki impulsowe liniowe świetnie sprawdzają się przy zamykaniu woreczków z artykułami: spożywczymi (pieczywo, kanapki, owoce, warzywa itp.), chemicznymi (proszki, nawozy, itp.) jak i elementami mechanicznymi bądź elektronicznymi (śrubki, części samochodowe, elektronika która ma być chroniona przed wilgocią, etc.).


         
Zgrzewarka kątowa / zgrzewanie kątowe
Tego typu zgrzewarka do folii pozwala na zgrzewanie i odcięcie nadmiaru folii w dwóch płaszczyznach jednocześnie. Elektroda zgrzewarki składa się z dwóch boków połączonych ze sobą pod kątem 90 stopni. Dzięki takiemu ułożeniu mamy ułatwiony proces pakowania ponieważ możemy w tym celu użyć półrękawa foliowego, który w znaczny sposób ułatwia włożenie produktu pomiędzy folię. Zgrzewarki kątowe oznaczane są w podobny sposób jak zgrzewarki liniowe. Cyfry w nazwie mówią nam o długościach poszczególnych boków elektrody np. zgrzewarka do folii BFS 6050 posiada elektrodę zgrzewająco-odcinającą o wymiarach 60x50 cm. Zgrzewarki kątowe wykorzystywane są głównie przy pakowaniu produktów w folię termokurczliwą. W związku z tym najczęściej współpracują z tunelami obkurczającymi lub same posiadają specjalną komorę, która umożliwia obkurczenie zgrzanej folii. Takie urządzenia nazywane są zgrzewarkami kloszowymi bądź zgrzewarko-obkurczarkami. Wyżej wymienione rodzaje zgrzewarki do folii kątowej wykorzystywane są w procesie pakowania artykułów spożywczych (różnego rodzaju ciasta), art chemicznych (mydła, kremy), art. gospodarstwa domowego (deski do krojenia, ociekacze do naczyń) jak i wszelkiego rodzaju dowolnych produktów które muszą być chronione przed zabrudzeniami (ramki do zdjęć, ubrania itp).Zgrzewarka stałocieplna, zgrzewanie stałocieplne
Pracuje na zasadzie stałej temperatury listwy zgrzewającej.
Takie rozwiązanie najczęściej jest spotykane w zgrzewarkach z taśmociągiem oraz w foliowarkach do opakowań zbiorczych.
Temperatura na ogół ustawiana jest przy pomocy elektronicznego programatora i zależy od rodzaju zgrzewanej folii oraz od jej grubości.

 

Zgrzewarko drukarka
Zgrzewarki z taśmociągiem często wyposażone są w drukarkę dlatego nazywane są zgrzewarko-drukarkami.
Drukarka zamontowana jest na ogół pod koniec ciągu zgrzewającego i umożliwia nadrukowanie daty bądź numeru seryjnego.
Dzięki zastosowaniu rolki tuszującej, która zabarwia czcionkę jedynie przy odpowiedniej temperaturze uzyskujemy znakomitej jakości nadruk w ogromnych ilościach przypadających na jedną rolkę.
Zgrzewarko drukarki z taśmociągiem świetnie sprawdzają się przy pakowaniu większych ilości produktów.
Dzięki zastosowaniu stałocieplnych rolek zgrzewająch zgrzewarki z taśmociągiem nie są ograniczone długością zgrzewu (nieskończonej długości zgrzew), co za tym idzie możemy zgrzewać worek za workiem znacznie zwiększając wydajność pakowia.
Zgrzewarki z taśmociągiem  idealnie sprawdzają się w zakładach cukierniczych, przy pakowaniu odżywek, karm dla zwierząt itp.

Zgrzewarki próżniowe do folii.

W tego typu urządzeniach wyspecjalizowała się węgierska firma Hacona.
Produkuje przemysłowe zgrzewarki próżniowe do big bag'ów oraz do mniejszych worków o szerokości do maksymalnie 2500 mm.
Zgrzewarki próżniowe posiadają tylko najlepsze podzespoły, w całości wyprodukowane na Węgrzech.
Zgrzewarki próżniowe Hacona korzystają z pomp próżniowych Busch, których moc dostosowuje się do materiału, który chce się zapakować.
Są to najbardziej zaawansowane zgrzewarki próżniowe na rynku.

Legenda oznaczenia liter odnośnie zgrzewarek liniowych:  
a-   Szerokość zgrzewu 2 mm
b-   Szerokość zgrzewu 8 mm
c-   Zgrzewarka z bocznym nożem odcinającym (nóż zamontowany na boku ramienia zgrzewającego)
k-  Szerokość zgrzewu 5 mm
m- Zgrzewarka ze środkowym nożęm odcinającym (nóż zamontowany na środku ramienia dociskającego)


Zgrzewanie folii